Mistrovství Čech dorostu vyznělo pro Kladno

29.09.2020

Mistrovství Čech se konalo v Třebíči v sobotu 26.9. Bohužel se vyplnila předpověď počasí a závody proběhly za velmi chladného počasí. Pár chyb udělali i rozhodčí, ale pro družstvo dorostenek nakonec vše dopadlo výborně. Holky postupně získávaly další a další body a v konečném součtu 171 bodů to znamenalo vítězství a přesvědčivý postup na Mistrovství republiky družstev. To by se mělo uskutečnit 3.10 v Jablonci, pokud se nezmění podmínky ohledně covidu. Družstvo se ukázalo jako dobrá parta a pokud vše proběhne podle předpokladů, určitě v Jablonci může bojovat o medaili. Dorostenky doplní žákyně, které mohou přispět k dalšímu bodovému zisku.
Nejvíce bodů získala tentokrát Tereza Lamačová a Tereza Vlková, ale bodově výborně přispěly vrhačky (Vendula, Bára, Aneta).

Body pro družstvo :
1.Tereza Lamačová         19
2.Tereza Vlková              17
3.Dvořáková V.               13
4-5.Eliška Zahrádková    11,75
       Hana Bodnarová     11,75
6.Klára Hlaváčová          11
7.Šárka Somrová           9,75
 8.Nicole Hůlová             9,5
 9.-11.Bára Kratochvílová 9
     Vendula Holečková    9
     Aneta Fikesová         9
12.-13. K. Heráková        8
     N. Badinová              8
14. Adéla Alexová          7,75
15. K.Čermáková           7
16. D.Vaňková               6
16. Nikola Šulcová         2
17. Elen Pémová           1


Ved.družstva H.Větrovcová

V Třebíči byla zima, vítr, déšť a oblačno. Prostě všechno co si pro závody v atletice nepřejeme. Družstvo se sešlo v skoro maximálním počtu 23 závodníků, což bylo nejvíce ve startovním poli. Tentokrát nad vrhači dominovali běžci a sprinteři, kteří v individuálních startech dosáhli vyššího bodového zisku a zásadní měrou se podíleli na konečném výsledku. Jmenovitě T. Dvořák, J. Hřích, J. Ullman, K. Alexa, M. Dražan a M. Všetula. Ostatní samozřejmě mocně sekundovali, takže konečný účet se zastavil na 150,5 bodech, což znamenalo třetí místo v celkovém pořadí dvanácti družstev, pět bodů za stříbrnou pozicí. Škoda, rezerva byla hned v několika případech poměrně velká, ale nebyl asi ten správný den. Družstvo pohodlně postoupilo do finále MČR, které se bude konat v Jablonci nad Nisou. Snad bude počasí trochu smířlivější a nebude to na „lyže“. Sestava zůstane podobná, doladíme s trenéry, vydržte zdravotně v pořádku a pokusme se o co nejlepší výsledek v závěru této vypjaté sezóny. Pro odvážlivce, body budou za doběh 2000m překážek, na trojce taky nebude nabito, osmistovka z Třebíče se asi již opakovat nebude. Zapřemýšlejte, kdo máte daleko k bodům. Pojďme v sobotu oplatit porážku Jablonci a zkusme na co máme.

 

V Kladně 29.9.2020

M. Voňavka – ved. družstva

Zpět |  Archiv aktualit

Český olympijský výbor Česká atletický svaz Sportovní areály města Kladna Středočeský krajský atletický svaz