Žactvo završilo sérii Mistrovství ČR v hale dvěma medailemi

02.03.2020

Poslední únorový den a první březnový se konalo v Praze Mistrovství ČR žactva v hale. Mladí kladenští atleti si z haly na Olympu odvezli dvě medaile a další dvě finálová umístění. Hned první den v úvodu celého programu si doběhla pro bronz v běhu na 1500m Veronika Vávrová v novém osobním rekordu 4:54.81. Vzhledem k tomu, že Verča bude závodit mezi žákyněmi i příští rok, určitě je její výkonnost velkým příslibem do budoucna.
Druhou medaili vybojoval v běhu na 300m Petr Hudeček, který postoupil do finále v osobním rekordu 36,82. Ve finále běžel téměř do cíle na první pozici, nakonec soupeř z Trutnova měl o něco více sil a Petr skončil stříbrný v čase 36,97.
Další dvě finálová umístění získali Petr Hudeček v běhu na 60m a Natálie Gengelová ve vrhu koulí, oba shodně skončili na osmém místě.
Dalšími startujícími na MČR byli Štěpán Rájek a Petr Stehlík, oba závodili ve vrhu koulí ,Štěpán skončil 13 a Petr 16.
Mistrovstvím žactva se završila halová sezóna a nyní se už můžeme těšit na výkony všech kladenských atletů v hlavní sezóně.