Kladno ve velké ceně v hodu břemenem v Pardubicích

12.03.2019

Jako každoročně se kladenští vrhači účastnili tradičního závodu v hodu břemenem. Výprava mládežníků čítala šest chlapců ve třech kategoriích a dva muže. Ženy a dívky tentokrát odradila předpověď počasí a také nebylo natrénováno.

V kategorii starších žáků byla účast nejslabší a obsadili ji pouze Kladeňáci. Zvítězil Adam Zelenka výkonem 10,96m a Lukáš Roškot hodil desetikilovým náčiním 10,71m a byl druhý. V kategorii dorostenců byl nejúspěšnější Kryštof Hrazdira čtvrtý s 13,54m, za ním pátý Štěpán Sýkora 12,61m a startovní pole uzavřel Jan Kozár jako šestý s 10,68m. V juniorech startoval Oldřich Sýkora a jeho 12,04m stačilo na osmou příčku. Kategorie mužů dopadla dle očekávání doublem kladenských barev. Michal Fiala zvítězil výkonem 18,07m, a Petr Koucký mu sekundoval na druhé pozici výkonem 17,87m. Akce se těší stále poměrně velkému zájmu zejména v dospělých kategoriích. Veteránů se schází rok od roku více a to jak mužů tak i žen. Tradičně všichni závodníci obdrželi věcné ceny od sponzorů akce, takže nebýt deštivého počasí, naštěstí bez větru, neměla sportovní neděle chybu.