Dorostenci

2020

 

2. Zpravodaj družstva dorostenců.

Druhé kolo družstev dorostu se konalo na Kladně, počasí se vydařilo, teplo bylo až moc, takže se dalo očekávat zlepšení výkonů ve větším počtu. Družstvo tentokrát nebylo v plném počtu, začala vlna dovolených, svateb, rozvodů a dědečků s babičkami. Potěšitelné bylo, že žádný ze závodníků našeho družstva nebyl bez bodu. I ve druhém kole jsme porazili Kolín, i když už ne takovým rozdílem. Nemáme výškaře, naopak nám pomohl skok o tyči, Patrik Marko v pěkném osobáku 350 cm. Marián Dražan a Tomáš Dvořák trumfli tentokrát bodově vrhače a jako jediní získali nad patnáct bodů, Šimon Mareš skvěle v kladivu také v osobáku, jen ten disk ne a ne bez přešlapu. Honza Hřích netradičně na sprintech velmi dobře, bodové zlepšení u Adama Zelenky, s Viktorem Němcem v kraji nikdo nechce tu trojku běžet tak musí vžycky  „sprintovat“ na patnáctce a Jáchym Bečka dobře bodově v trojskoku. Vojtovi Vopaleckému klapl disk i koule, takže ho nemuselo mrzet, že se do bodů nevešel v kladivu. Z opor chyběli Wertheim, Kulhánek, Červášek. V kraji si to můžeme dovolit, ale výš už by to znamenalo výraznou bodovou ztrátu, pokud chceme dosáhnout na úspěch. Pokud nezávodíte v dospělých kategoriích tak nastupují prázdniny. Vzhledem k mistrákům jednotlivců v září by měly být sportovně pracovní. Takže hodně chuti do tréninku a 29. srpna jedeme na krajské finále družstev do Kolína, kde bychom měli potvrdit roli krajského favorita. Dále je vše otevřené a záleží jen na nás, jak se k tomu postavíme. Základ je se sejít v plném počtu a potrápit soupeře z dalších krajů.

Voňavka Marek  - vedoucí družstva dorostenců
V Kladně 29. 6. 2020

 

1.Zpravodaj družstva dorostenců.

   V sobotu, 6. 6. 2020 se v nestandartním termínu pořádalo po korovinarové pauze první kolo družstev dorostenců ve Vlašimi. Družstvo se sešlo v plném počtu plus jeden, který musel startovat mimo soutěž. Počasí přes drobné přeháňky bylo pro závodění dobré, padlo mnoho osobních rekordů, a výkonnost družstva dává dobré vyhlídky do postupových finálových kol. Nejlépe bodujícími v prvním kole byli Šimon Mareš s 19 body, Jan Hřích s 15,75 body, Vojtěch Vopalecký s 15 body, těsně stíháni Tomášem Dvořákem se 14 body, Danielem Červáškem s 12 body, Janem Ullmanem s 11,75 body a Kryštofem Hrazdirou s 11 body. To byli desítkáři, naopak bez bodu jsme měli závodníky dva, což by nám mohly vyřešit štafety ve druhém kole.  Vítězství v disciplíně bylo osm, oproti loňsku jsme na tom lépe v bězích, skocích, chce to ještě tyčkaře na úrovni cca 320-350cm, překážkách, vrhy hody udržují svůj standard. Co si přát závěrem, zapište si do plánů termíny zbývajících kol, zejména těch finálových, aby babičky netrvaly na návštěvách zrovna tyto dny, chaty zazimujte až v říjnu a pokud se sejdeme v plném počtu v nejsilnější sestavě a formě mohlo by to být po delší době zase zajímavé.

V Kladně 8. 6. 2020

Voňavka M. ved.dr.dorostenců

 

 

 

2019

 

Zpravodaj č. 4 dorostenci

 

Máme za sebou Mistrovství Čech družstev, kde nervy pracovaly až do konce. Konalo se na Slavii v Praze. Průběh i organizace probíhaly hladce na čtrnáct účastnících se družstev. Škrty proběhly také bez emocí a počasí nám přálo.

Družstvo se sešlo v čtrnáctičlenné sestavě a indispozice Davida Zusky byla znát. Prim hrály vrhačské disciplíny, kde padlo i několik osobních rekordů, vrhačům zdatně sekundoval chodec Kryštof Alexa, který s přehledem zvítězil, Matěj Všetula pokryl výborně dlouhé překážky a Vašek Wertheim v osobáku parádně zasekundoval Janu Hříchovi na čtvrtce. Honza nás podržel i na osmistovce a závěrečná štafeta doplněná Vojtou Šaškem nás dostala na čtvrtou postupovou pozici těsně před Ústí nad Labem. Dvě vítězství ze tří a k tomu ještě šesté místo v „povinné doplňkové disciplíně“ zaznamenal Štěpán Sýkora (2xosobák), stal se tímto lídrem družstva se ziskem 28 bodů. Nejvíce bodující disciplínou se stal hod kladivem, kde z šesti závodníků bodovali čtyři, jeden byl těsně za body a ten šestý si zlepšil osobní maximum o více než čtyři metry. Družstvo postoupilo do finále na Mistrovství České republiky v Ostravě Vítkovicích 28. 9. 2019 společně s děvčaty. Dívčí družstvo má výhodu v posílení o nejlepší žákyně. Dorostenci se musí zmobilizovat, abychom se sešli v maximálním počtu včetně všech marodů a vyléčených zraněných. Sprintery nasadíme do všech štafet, potřebujeme skokana a potom obětavce, který by se nezalekl trati 3000m a 2000m překážek. Dobře potrénujte a nashle za dvanáct dní.

V Kladně  16.9.2019                                                                                                                      Voňavka M.

 

Zpravodaj družstva dorostenců č. 3.

 

Uplynulý víkend proběhlo druhé kolo družstev dorostu a juniorů v Kolíně. Opět se mi potvrdilo, že chválit se dopředu nemá. Zatímco v prvním kole družstvo čítalo sedmnáct závodníků, na druhé kolo nastoupilo závodníků  pouze jedenáct.  Co se zlepšilo, je omlouvání se ze závodů, co by se zlepšit mohlo je doba omluvy. Konkrétně, když se kdokoli omluví večer před závodem, staví mě tak nějak před hotovou věc a poraď si. Těžko potom dát dohromady dopravu na utkání a ušetřit klubu finance za autobus, možná by to vyřešil podíl pozdních omlouvajících se na financování dopravy. Zvláštní jsou potom důvody neúčasti - od maturitních povinností (které bych ještě chápal), přes návštěvy babiček, dědečků a chalup (prázdniny jsou „až“ za měsíc a to se nedá vydržet) až po zdravotní problémy, které tréninkovému úsilí jaksi nevadí, ale několikavteřinový závod by znamenal jistou smrt, zvláště o víkendu. V hlavní sezóně je počet závodů družstev celkem pět, pokud družstvo postoupí do přeborů Čech a potom na MČR. Ve srovnání s jinými sporty je to minimum času a možnosti předvést co jste se za rok naučili. Třetí kolo je 31. srpna, je to zároveň finále krajského přeboru družstev a postupuje se z něj do přeborů Čech. Bylo by dobré nastoupit ve dvaceti.

Družstvo přes padesátiprocentní výpadek obsadilo druhé místo za Kolínem s propadem padesáti bodů, Nymburk, který byl třetí, nám dost dýchal na záda, zaostával o 24. bodů. Závěrem přeji všem, kteří se připravují na republiku, aby jim forma stoupala a vše vyšlo v Olomouci. Těm, kteří mají ambice nižší, přeji příjemný odpočinek o prázdninách a zkuste si do svých chytrých telefonů zaškrtnout datum 31. 8. 2019 - Stará Boleslav a vysvětlete příbuzným, že se na ty závody připravujete celý rok s trenéry, které zajímá, jestli má jejich práce nějaký jiný smysl nežli jen vaše hlídání.

V Kladně 27.5.2019                                                                                        Voňavka Marek

                                                                                                               Vedoucí družstva dorostenců

 

2. Zpravodaj družstva dorostenců AC TEPO Kladno.


Tak máme první kolo za sebou. Tím, že se konalo na domácím hřišti to, bylo o to náročnější, protože jako vedoucí družstva mám komplikovaný přehled, zda se družstvo sešlo v požadovaném počtu a všichni jsou připraveni startovat. Dopadlo to dobře, snad jen štafeta spíchnutá horkou jehlou se nepodařila, vzhledem k počasí nás to nemusí mrzet, další stupeň promrznutí by mohl být kritický. Nejvíce odnesli nepřízeň přírody diskaři. Se zmrzlýma rukama a mokrým diskem není jednoduché náčiní jen držet natož ho hodit, ještě k tomu daleko. Začínají se nám rýsovat opory družstva, a to trojice Sýkora Štěpán, Zuska David a Hrazdira Kryštof. Všichni zabojovali a dosáhli velmi dobrých výkonů. Bez bodu skončil pouze jeden člen týmu, na druhé kolo to chce vybrat disciplínu, kde je menší zájem a jisté body (překážky-běhy ?). Právě ve skocích, překážkách a bězích nám vydatně pomohlo hostující trio ze Slaného a Loun, Brůžek, Červášek a Hřích. Naši běžci by potřebovali někoho do páru, ve dvou se to lépe táhne, potom to mají Melč, Alexa, Všetula a Mezera těžší s kolínskými,  kterých je všude víc. V. Šašek je na to ve sprintech taky sám. Naopak vrhačů máme celý houf a ještě mají rezervy, ať už v doléčení zranění, či vylepšení výkonů po nervózním začátku sezóny.
Celkově družstvo v prvním kole bralo první místo před Kolínem o těsných pět bodů, chyběli nám tři závodníci, kteří se včas omluvili, takže na druhé kolo by to mohlo být trochu lepší. Do plné sestavy nám bohužel chybí čtyři dorostenci, uvidíme jak moc. Závěrem přeji dobré výkony v dobrém počasí na krajském přeboru jednotlivců v Kladně a budu se těšit na druhé kolo v Kolíně v sobotu 25.5.

V Kladně 6. 5. 2019                                                                                                  Voňavka Marek
                                                                                                                             vedoucí družstva dorostenců

 

Zpravodaj družstva Dorostenců č.1

  

Čas závodů na dráze se kvapem blíží, takže prosím zkontrolujte, zda se nacházíte na soupisce družstva. Pokud víte s jistotou, že někdo již svoji sportovní kariéru zabalil a dal se třeba na umění, tak jej prosím vyškrtněte. První kolo se koná v Kladně 4. 5. 2019 a novinkou oproti loňsku je uzavření přihlášek startů již dva dny předem (takže když sobota, tak již ve čtvrtek). Znamená to, že návrh přehledu startů budu sundávat z nástěnky již ve středu odpoledne. Prosil bych tímto trenéry i závodníky, aby si starty zapsali tedy včas a neprokrastinovali do poslední chvíle, nemuselo by to vyjít, neinternetuji nepřetržitě. Komplikací by mohl být svátek práce (1. 5.), kdy je volno, takže na zapsání budete mít jen dva dny !!  Nezapomínejte se také omluvit, někdy to ušetří klubu celý autobus, tedy v případě, že jedeme mimo město a jinak je to taková základní slušnost, díky. Přeji všem dobrý vstup do sezóny a především zdraví, bez něj to jde nevalně.

Marek Voňavka

vedoucí družstva dorostenců

Družstvo - A.C. TEPO KLADNO  
č. Příjmení a jméno Trenér *
1 Alexa Kryštof H.Větrovcová  
2 Brůžek Václav R.Hykeš H
3 Červášek Daniel R.Hykeš H
4 Homolla Vladimír ?  
5 Hradský Jakub A.Čuříková  
6 Hrazdira Kryštof M.Voňavka  
7 Kozár Jan M.Voňavka  
8 Křížek Ondřej J.Kaňka  
9 Lorenc Vojtěch ?  
10 Mareš Šimon J.Vávra  
11 Maroušek Matyáš A.Pastrňák  
12 Mbumaston Denis A.Čuříková  
13 Melč Ondřej J.Klesnil, E.Voňaková  
14 Mezera Daniel H.Větrovcová  
15 Miškovský Jakub ?  
16 Poláček Matěj J.Šátek  
17 Sýkora Štěpán  M.Voňavka  
18 Šašek Vojtěch F.Procházka  
19 Štec Filip M.Voňavka  
20 Vopalecký Vojtěch M.Nešvera  
21 Všetula Matěj A.Pastrňák  
22 Wertheim Václav E.Voňavková, O.Marešová  
23 Zuska David A.Pastrňák  

 

Kontakty - trenéři 2018 - 2019

 

propozice mistrovství čech družstev 14.9.2013 v praze na slávii

Český olympijský výbor Česká atletický svaz Sportovní areály města Kladna Středočeský krajský atletický svaz